BETASUS158.COM – A MİLLİ BASKETBOL TAKIMI’NDA HEDEF 2020 TOKYO OLİMPİYATLARITürkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılacağına inandığını belirtti.

TBF’nin internet sitesinde görüşlerine yer verilen Türkoğlu, milli takımın olimpiyat elemelerinde B Grubu’nda Çekya ve Uruguay ile eşleşmesini değerlendirdi.

Kuranın hayırlı olmasını dileyen Hidayet Türkoğlu, “FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda antrenörümüz ve teknik kadromuz ile tüm sporcu arkadaşlarımıza güvenimiz tam. Genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takımımız var. Sporcularımızın, 23-28 Haziran’da Kanada’nın Victoria şehrinde milli formayı en iyi şekilde temsil ederek ülkemizi gururlandıracağından şüphem yok.” ifadelerini kullandı.

Federasyonun internet sitesinde ayrıca A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ve A Milli Takım Menajeri Kerem Tunçeri’nin de görüşleri paylaşıldı.

Başantrenör Ufuk Sarıca, yaptığı açıklamada, olimpiyatlara katılmayı çok istediklerini vurgulayarak, “Kuranın hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Tokyo’da yer alabilmek en büyük hedefimiz. Genç ve dinamik bir takımız. Çapraz grubumuzla beraber 6 ülke, tek bir olimpiyat vizesi için mücadele edecek. Dolayısıyla bu 6 ekip içinde en iyi takım olmak zorundayız. Zorlu maçlar bizi bekliyor. En iyisini yapacağımıza inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.


HALUK YILDIRIM: “ÇOK İYİ TAKIMIZ VE KENDİMİZE GÜVENİYORUZ”

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, olimpiyat elemelerinde A Milli Takım’a güvendiklerini aktardı.

Elemelerde kaliteli takımların mücadele ettiğine dikkati çeken Yıldırım, “Çekya ve Uruguay ile aynı grupta mücadele edeceğiz. Önce yarı final sonra da final oynamayı hedefliyoruz. Çapraz grubumuzla beraber 6 ekipten sadece bir ülke Tokyo’ya gidecek. Çok iyi bir takımız ve kendimize güveniyoruz. Türk basketbolunu bu turnuvada en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

KEREM TUNÇERİ: “2020 TOKYO’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ”

A Milli Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri, olimpiyat elemelerinde zorlu maçların kendilerini beklediğini dile getirdi.

Genç ve geleceği parlak bir takıma sahip olduklarının altını çizen Tunçeri, şunları kaydetti:

“Dünya Kupası’nda bazı şanssızlıklar yaşamış olsak da FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda oynamaya hak kazandık. Zorlu bir turnuva bizleri bekliyor ancak A Erkek Milli Takımımız her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek bir ekip. İyi hazırlanarak istediğimiz sonuçları almak ve Tokyo’da ülkemizi temsil etmek istiyoruz.”

Avustralya Milli Basketbol Takımı’nda Brett Brown dönemi

DİNAMOBET 241

dinamobet kayıt sonrası %100 Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz. dinamobet 241 yeni giriş adresi olarak da belirlendi.

You may also like...

4 Responses

 1. Belhanda’dan dedi ki:

  dinamobet233 328.com Türk futbolu sadece Marmara bölgesinden ibaret değil. Aşağıda Hakkari, yukarıda

 2. az dedi ki:

  dinamobet233 668.com GÜÇ DENGESİNİN KALBİDİR”Türkiye ile Kuzey Afrika’nın uzun bir tarihi geçmişi

 3. katına dedi ki:

  Egobet Süper Kupa’nın 9’unda şampiyonluğa ulaştı.Barcelona ile 2009’da başlayan seri, 2010,

 4. Trabzonspor'da dedi ki:

  Perabet Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Almanya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir