FUNBAHİS6.COM – MUSTAFA CENGİZ: ‘MAHKEME ‘SEÇİM’ DERSE, YAPARIZ’Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı camianın gündemindeki konularla ilgili olarak GS TV’de açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz’in gündeminde seçim olmadığını ancak perşembe günü mahkemeden seçim kararı çıkması halinde buna uyacağını söyledi. İşte Mustafa Cengiz’in açıklamaları…

“BIRAKSAYDIM ‘KAÇTI’ DENİRDİ” “İbra edilmediğimiz anı ve geceyi hiç unutmuyorum. Biz kazık çakmadık. Biz bir sevdanın peşindeyiz. Duygularımı iyi hatırlıyorum. Fatih Hoca aradı, çok üzüntülüydü. Etkiliyor. Dışarıda kış varken, içeride bahar olmaz. ‘Merak etme hocam’ dedim. Ayrılabilirdim, bana kaçtı demesinler diye ayrılmadım. Bıraksaydım ‘Kaçtı’ denecekti. 10 futbolcunun serbest kalma durumu vardı. Acıyı, bal eyledik. 14 arkadaşımız evet deseydi, o gün idari açıdan ibra edilecektik. Biz 2525 oyla seçilmişiz. 3 adaya da saygı duyuyorum, hepsinin oylarının toplamından fazla. Seçimle gelenin seçimle gittiği ortamda, ben bunu kabul edemedim. Galatasaray benim sevdam. Ben bir davayı sürdürebilmek, daha müreffeh bir Galatasaray verme hevesindeyim. Bu nedenle mücadeleye devam dedim. Mücadeleyi terk edecek, cepheyi bırakıp kaçacak insanlardan değilim. Benim atalarım da öyle.

“YARGIYA MÜDAHALE EDİYORLAR”

“Bazı üye arkadaşlarımızın yargıya müdahalesi var. Mücadele ediyorlar bizim seçime girmememiz için. ‘Seçime gir, imza topla Mustafa Cengiz’ demiyorlar. Eşit şartlarda düello edersiniz, bu tam tersine. Seçime gidelim, Mustafa Cengiz olmasın’. Ben buna da peki diyorum ama taraftarıma laf anlatamam, bunun için mücadele etmem gerek. Mahkeme ne karar verirse, ben ona hazırım. Hiç de beis duymam. Taraftara anlatmam gerek. Bana popülist diyorlar utanmadan. Evet ben popülistim, taraftarın popülistiyim. Taraftar olmazsa ben yokum.”

“MAHKEME ‘SEÇİM’ DERSE VE’GİREMEZSİN’ DERSE NE DİYEBİLİRİM?”

“Seçime gitmeyeceğim’ demedim. ‘Gündemimde seçim yok’ dedim. Yarın mahkeme derse, ‘Seçime gideceksiniz ve Mustafa Cengiz aday olamaz’ ne diyebilirim? Başım, gözüm üstüne. Mahkemelerde koşturmak istemiyorum. Eğer dayanabilirsek kulüpte de artıya geçeceğiz. %100 seçim olacak ama ne zaman bilmiyorum.”

“PSG 1,5 MİLYON € HARCADI AMA BİZ…”


“Galatasaray bir raya girdi. Ben kimseyi kötüleme anlamında konuşmuyorum. Görevi devraldığımda transfer yasağı vardı, insanlar unuttu bunları. 2 yılda her şeyi unuttular. 147 milyon euro zarardan nasıl Galatasaray’ı kurtarıp 4 yıllık uzlaşma anlaşması yaptınız diye bir kişi sormadı. Biz bunu yaptık. UEFA’ya 4 ay izin verin dedik. Bunun en büyük nedeni, o popülist dediğiniz taraftarlar. Seyirci patladı, mağazalardan alış arttı. Bize sağ olsunlar içeriden soran olmadı ama UEFA’dan soranlar oldu. Biz üst kurulla kapıştık tabir-i caizse. UEFA bunu izledi, yeniden yargılanmamızı istedi. Peki dedik, CAS’a gittik. İlk defa bir Türk takımı CAS’ta dava kazandı. Bizimle beraber UEFA’ya savunma yapan bir Avrupalı kulüp savunmaya 1.5 M € harcadı, biz ise ilk aşamada hep cebimizden harcadık. İkinci aşamada ise CAS için avukata 35.000 Frank + kazanınca 10.000 ödedik.”

FENERBAHÇE GÖNDERMESİ

“Bu yıl Türkiye’de almadık kupa bırakmadık. 2 yılda 4 kupa aldık. Gelirlerimiz Türkiye tarihinde rekor kırdı. Bu bize nasip oldu. Amatörlerde çok düşük bütçelerle büyük başarılar yakaladık. İnsanlar bunları unutuyor. Basketbolda 15-20 kat bütçeli bir rakibimizi 19 sayıyla yendik. Voleybolda takımımızın bütçesi, rakiplerimizin bir oyuncusunun maaşı kadar. Kız takımımızın bütçesi 0.8 $.”

“20 AYDA 3. KEZ SEÇİM’ İNSAF YA!”

“20 ayda 3. kez seçime gideceğiz, insaf ya! Beni beğenmiyor olabilirsin ama kazık çakmayacağız. Yusuf Günay iki gündür hastanede, Abdurrahim Albayrak boynunu çeviremiyor. Yapmayın arkadaşlar! Divan’a katılmamanın en büyük nedeni, Riva, Florya, yapılandırma projeleri üzerine çalışıyorum. Tüzük tadili yapacaktık, 2. plana atıldı. Ben muhalefete de saygı duyuyorum, hakaretler hariç. Divan Kurulu’nda kalbimizi kanatıyorlar, Divan Kurulu Başkanı da buna izin veriyor. Bunun yolunu açarsanız, o yol otoban olur. Divan başkanlığı, bu saygısız konuşmaları kesmek zorunda. Bunlar beni üzüyor, yoksa divan kuruluna katılırım, ne olacak.”

BANKALARLA BORÇ YAPILANDIRMASI

“Borç yapılandırmasında 250 milyon TL nakit aldık. Futbolcularımıza olan borçları temizledik. Çok iyi durumdayız. Ayrıca 750 milyon TL 5 yıllık yapılandırma aldık. İlk 2 yılı ödemesiz. 6 ay faizleri ödeyeceğiz. Galatasaray rahatlıkla altından kalkar.”

“FLORYA’YI YENİDEN ALACAĞIZ”
“UEFA, G.SARAY’I ÖRNEK GÖSTERİYOR”

“Avrupa’nın en büyük gelişim gösteren 4. takımıyız. UEFA şu anda bütün kulüplere Galatasaray’ı örnek gösteriyor. Ama nasıl yapıyoruz, gel bir de bize sor. Florya yeniden bizim olacak, bunun için çalışıyoruz. İnşallah Kemerburgaz’da iyi bir şey yapacağız.”

DİNAMOBET 245

dinamobet kayıt sonrası %100 Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz. dinamobet 245 yeni giriş adresi olarak da belirlendi.

You may also like...

5 Responses

 1. iki dedi ki:

  dinamobet233 328.com yıldız ismin ilk etapta indirimi kabul ettiği ancak daha sonra

 2. kaldırıyor dedi ki:

  Betpas383.com rağmen Türkiye Kupası’nı kazanan sarı-lacivertliler, dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in takımı

 3. İsmail dedi ki:

  Restbet413.com müsait pozisyonda bulunan İlhan Parlak’ın kafa vuruşunda kaleye doğru yönelen

 4. diye dedi ki:

  Sultanbet533.com Mbamba, Kenan Özer, Enes Kubat ve Landre Keinde 11’i ile

 5. bulun' dedi ki:

  Megabahis çarparak oyun alanına döndü.Fatih Karagümrük, karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı.Stat: Atatürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir