betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas betpas


MODABET114.COM – ZANKA: ‘BENİM YERİMDE OLSANIZ, NE YAPARDINIZ?’


dinamobet önerdiğimiz bir sitedir.


Fenerbahçe’nin Danimarkalı stoperi Mathias Zanka Jorgensen, ‘Vatan Size Minnettar’ yazan ve Türk askerine destek veren tişörtle ilgili ülke basınına açıklamalarda bulundu.

Danimarka’da çeşitli kesimlerin eleştirilerine Zanka, ilk kez yanıt verdi.

İşte Zanka’nın açıklamaları:

“Tişörtü ilk kez gördüğümde, ‘Üzerinde ne yazıyor’ diye düşündüm. Türkçe tercümana anlamını sordum. Cevabı aldım ve bunun genel manada Türk askerine verilen bir destek mesajı olduğunu açıkladılar. ‘Vatan size minnettar’ yazıyordu.

Benim için bir ikilem oluştu. Maç öncesi ısınmaya 45 dakika vardı ve doğru kararı vermek kolay değildi. Tekrar tekrar bu konu üzerinde düşündüm. Ne yapmalıydım? Ne söylemeliydim? Tüm senaryoları düşündüm. Şimdi bile, sıra dışı bir karar verseydim sonuçlarının ne olacağını bilmiyorum.”

“BENİM YERİMDE OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ?”

“Bu konu hakkında rahatlıkla konuşanlara şunu söylemek istiyorum. Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Yerinde oturarak başkasının hayatı üzerine yorum yapmak çok kolaydır.

Bununla birlikte, bir duruma karşı durduğunuzda ve muhafelet olduğunuzda takdir edileceğinizin de farkındayım. Fakat, insanların eleştirilerini de anlıyorum. Bunları kabul ediyorum. Düzgün eleştirilerin hiçbiri beni yaralamadı.”


“BİR SPORCUDAN GÖRÜŞ ALMAK BİRAZ FAZLA”

“Bu konuda, herkesi büyük resmi görmeye davet ediyorum. Eleştirilerde mantık yerine kişisel hisler daha çok…

Bu konuda paranın bir rolü yok. Danimarka ile daha sıra dışı bir kültürün içerisinde yaşıyorum. Bu her yerde sıra dışıdır. Ancak, dünya çapında tartışılan uluslararası siyasi bir konuyla ilgili bir sporcudan görüş almak ve ondan hareket beklemek de bence biraz fazla…”

“KULÜBÜM ÇOK ANLAYIŞLI”

“Kulüple bu konuda konutum. Onlar da hakkımda söylenenlerden ve eleştirilerden haberdar. Yaşadığım ikilemi anlattım ve bir Danimarkalı olduğumu, Türkiye ile sıra dışı kültürler olduğunu aktardım. Kulüple bu konuda diyaloğa girmem doğru karardı.

Türkiye’de çok mutluyum. Kulüp ile aram çok iyi ve her şey yolunda. Kulübüm çok anlayışlı ve bir daha böyle bir konu olursa durumumu anlayışla karşılayacaklarını söylediler. Fakat, her zaman her şeyde olduğu gibi iyi ve kötü yanlar olacaktır. Futbol bir macera ve her macera da olduğu gibi daha sıra dışı olsaydı diyeceğin yönler olacaktır.”


MODABET114.COM – ZANKA: ‘BENİM YERİMDE OLSANIZ, NE YAPARDINIZ?’


About dinamobet kayıt
dinamobet giriş adresinden siteye kayıt olarak %100 hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz. dinomabet yeni adresinden siteye mobil olarak da katılabilirsiniz.

1 Comment on MODABET114.COM – ZANKA: ‘BENİM YERİMDE OLSANIZ, NE YAPARDINIZ?’

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*